• info@reklambizden.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
962 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Gıda Organize Sanayi Bölgesi Çiftlik Mahallesi 6. Sokak No. 9 Selyeri Mevki, 55300 Tekkeköy, Samsun, Turkey
  • TELEFON: +90 (362) 266 57 71
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Seyhanların hikayesi 1920’li yılların başlarına kadar uzanır. Aslen Rizeli olan dede Şaban Seyhan Rize’den Samsun’a yerleşmeye karar verir ve ticarete atılır. Çevre illerde yetiştirilen arpa, buğday ve mısır gibi ürünleri toplatıp Samsun Saathane Meydanı’nda 25 m2’lik dükkanında satmaya başlar. Şaban Seyhan’ın işindeki hassasiyeti, zamanla işlerin büyümesini sağlar.

Büyük oğul Hamdi Seyhan işlerin geleceği düşünülerek o dönemin en iyi okulu olan Ticaret Lisesine yollanır. 1960’lı yıllarda işler bakkal dükkanıyla devam eder. 1970’li yıllara gelindiğinde ise Seyhanlar markasının adımları atılmaya başlanır ve perakendeden tedarikçi firma hedefine doğru yola çıkılır. O yıllarda hizmet ağı Samsun’un dışına çıkmaya ve Karadeniz Bölgesi’ne yayılmaya başlamıştır.

On yıldan fazla süren alım satım işlerinden sonra büyük torun Mustafa Seyhan kendi markasını kurmaya karar verir ve Seyhanlar markası ile çevre köylerdeki müstahsilden aldığı ürünleri işleme, eleme ve paketleme yapabileceği bir fabrikayı hayata geçirir. Kısa sürede tüm Karadeniz Bölgesi’nde, dönemsel olarak yapılan ihracat ile birlikte, Seyhanlar markası hedeflenen noktaya doğru yol almaya başlar.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.