• info@reklambizden.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
974 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Murat Turan
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

ZEYTİN denince ilk akla gelen MARMARABİRLİK, adını aldığı Marmara Denizi’nin Güney sahilleri boyunca doğuda İznik Gölü çevresinden, batıda Trakya’da Mürefte’ye kadar uzanan bir yay içerisinde konuşlanmıştır.

 

Marmarabirlik, Dünyanın en kaliteli sofralık zeytinlerinin yetiştirilmesi  ve  daha   iyi koşullarda  pazarlanması amacıyla, bölge zeytin üreticilerinin karşılıklı yardım ve  dayanışma içerisinde  1954 yılında kurmuş oldukları bir Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’dir.

 

Marmarabirlik, ülkedeki diğer tarım satış kooperatif ve birlikleri gibi 02/11/1935 tarih  ve 2834 sayılı “Tarım Satış  Kooperatifleri ve Birlikleri” hakkında kanun hükümlerine ve buna istinaden hazırlanan ana sözleşmeye   göre kurulmuştur.  Zaman  içinde daha etkin, verimli, sürdürülebilir ve özerk bir yapıya sahip olunması ve yeniden yapılandırılması amacı ile  yasal değişikliklerine  gidilmiş ve en son   06/12/2000 tarih ve 24270 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4572 Sayılı “Tarım Satış Kooperatif ve Birlikleri” hakkındaki kanun  hükümlerine istinaden   hazırlanan  ana  sözleşme, 02/06/2001  tarihinde gerçekleşen intibak genel kurul onayı ile uygulanmaya konulmuştur. Bu ana sözleşme ile Marmarabirlik’in adının açılımına özerk ve özel yapısı gereği  sınırlı sorumlu  eklenerek adı “S.S. Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği” olarak değiştirilmiştir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.